Ugrás a tartalomra

JEGYVÁSÁRLÁS online

Pécsi Nemzeti Színház logó
Nyolckor a bárkán című előadás kiemelt képe a Pécsi Nemzeti Színházból
II. Pécsi Családi Színházi Fesztivál (2014. május 27. - június 2.)

Nyolckor a bárkán

Kamaraszínház

Bemutató:


Békéscsabai Jókai Színház
Írta: Ulrich Hub
-zenés mesejáték egy részben-
 
Fordította: Koleszár Bazil Péter
  • Egyik pingvin | Fehér Tímea
  • Másik pingvin Komáromi Anett
  • Harmadik pingvin Szabó Lajos
  • Fehér galamb | Csomós Lajos
  • Öregember | Jancsik Ferenc
Közreműködő táncosok: Terhes Edina szh., Balog Richárd szh., Kinyik Flóra szh., Drahota Albert szh., Harcsa Boglárka szh., Kocsán Pál szh., Mitykó Bianka Szabina szh., Janis Zoltán szh.
 
Súgó: Veselényi Orsolya
Ügyelő: Halász Péter
Díszlettervező: Madzin Attila
Jelmez: Petrovszki Árpád
Szcenikus: Egyed Zoltán
Díszlet-jelmezasszisztens: Kovács Anna szh.
Zene: Király Péter
Korrepetitor: Galambos Hajnalka
Koreográfus: Kriszt László
Rendezőasszisztens: Veselényi Orsolya
 
Rendező: Koleszár Bazil Péter
 
Bemutató: 2013. november 9.

A mese története röviden: Messze-messze, valahol a sarkvidéken három pingvin éldegél - olykor veszekednek, verekednek. Egyszer csak érkezik egy galamb, aki közli velük, hogy hamarosan hatalmas özönvíz lesz, mert a földön annyi már a gonoszság, hogy az nem mehet így tovább. Azonban nyolckor indul egy bárka, amelyre minden állatból két példány felszállhat. Ezért, két jegyet hozott nekik is, amelyeket át is ad, majd elrepül. Igen ám, de a pingvinek hárman vannak… Mi lesz most? Ki marad, ki megy? Nagy nehezen mégis csak kezdetét veszi az utazás. Bájos humorral, olykor csibészen, ugyanakkor  kedvesen meséli el a történetet Ulrich Hub. 
 
Az utazás során a szereplők számos, fontos kérdést tesznek fel a világról, az életről, a barátságról. A darab elmesél egy történetet, amely egyáltalán nem kíván konkrét választ adni minden kérdésre, de nem is kendőzi el az élet problémáit. A felnőtté váláshoz, a minket körülvevő világ megértéséhez és elfogadásához segítséget kíván adni. Hiszen tudjuk, mindannyiunkban van egy hang, amely megmondja nekünk, mi helyes és mi helytelen - még ha néha el is feledkezünk róla.
 
Ulrich Hub 2005-ben írta a darabot a Karlsruhe-i Badeni Állami Színház felkérésére, amelynek ősbemutatója 2006. tavaszán volt. Az Év Gyermek- és Ifjúsági Drámája lett Németországban és Hollandiában. 2007-ben megjelent a gyermekkönyv változat, amely 2008-ra az év mese könyve lett. Számos nyelvre lefordították a darabot és a könyvet is. Portugáliától Finnországig, Görögországon át Írországig a színházakban is megnézhetik az előadást, illetve olvashatják a gyerekek. Magyarul eddig a Békéscsabai Jókai Színház mutatta be a darabot.