Ugrás a tartalomra

JEGYVÁSÁRLÁS online

Pécsi Nemzeti Színház logó

További hírek

Farkas Gyula világosító, tárvezető KULISSZA MŰSZAKI NÍVÓDÍJAS

Második alkalommal került átadásra a KULISSZA MŰSZAKI NÍVÓDÍJ.

Vörös Zsolt jelnyelvi tolmácsolása

2024. november 30-i nagysikerű Chicago előadásunkat Vörös Zsolt jelnyelvi tolmácsolással kísérte. 

Fergeteges káosz, garantált kacagás a Pécsi Nemzeti Színházban

Mohay Réka írása a bama.hu oldalon.

A Pécsi Nemzeti Színház új bohózata fergeteges szereposztással, kacagtató, de ötletes jelenetekkel várja a közönséget. Köles Ferenc és Takaró Kristóf először osztoznak a darab középpontjában álló főszerepeken, A hőstenort látva azonban bizonyára nem utoljára: remek összhangban dolgoznak együtt.

A hőstenor a Pécsi Nemzeti Színház legújabb, kétfelvonásos darabja, amely újra bizonyítja, hogy a humor, a lendületes történetmesélés és a kiváló színészi játék mindig hálás fogadtatásra számíthat a közönségtől. A darab éveken át hódított a West End és a Broadway színpadain, most Pécsen hívja kacagásra nézőket.

A történet a clevelandi operaház kulisszái között játszódik, ahol mindenki izgatottan készül a világhírű olasz tenor, Tito Merelli (Köles Ferenc) fellépésére. Azonban semmi sem úgy történik, ahogyan azt tervezték. Tito nem tud színpadra lépni, így a színház titkára, Max (Takaró Kristóf) kénytelen beugrani a szerepbe. A szerepcsere lavinát indít el: félreértések, szerelmi bonyodalmak és váratlan fordulatok tarkítják a cselekményt.

Ken Ludwig (aki a Primadonnák szerzője is), mesterien alkalmazza a bohózat műfajának sajátosságait. A karakterek egyediek és emlékezetesek, a párbeszédek pergőek, így az idő repül a két felvonás alatt. Aki szereti a félreértésekre épülő, lendületes komédiákat, garantáltan jól fog szórakozni.

Díjnyertes szereposztás a Pécsi Nemzeti Színház hőstenorjában

A Lipics Zsolt által rendezett előadás szereplőgárdája telitalálat. A két főszereplő, Takaró Kristóf és Köles Ferenc eddig ritkán játszottak ennyire egymásra utalt szerepekben, duójuk frissességet hozott a színpadra. Mindketten kiválóan eltalált arányokkal játszanak, karikaturisztikus szerepeikben is hitelesek tudnak maradni, nem esnek túlzásba, így még hatásosabbá téve a jelenetek komikumát.

Takaró Kristóf 2017 óra játszik a társulatban, az áttörést a Valahol Európában hozta el számára 2021-ben: régi álma vált valóra, Hosszú szerepében bizonyította, a prózai vígjátékok mellett makulátlanul helytáll énekes, drámai szerepekben is. Azóta gyűjti főszerepeket és elismeréseket: a Primadonnákban humoros, A király beszédében komoly oldalát mutatta meg, 2023-ban a társulati Szendrő József-díjat, 2024-ben a Közönségdíjat nyerte el.

Érdemes kiemelni, hogy a mellette játszó igen népszerű Köles Ferencet és Götz Attilát egyaránt Balikó Tamás, a Pécsi Nemzeti Színház egykori igazgatója fedezte fel. Götz Attila eleinte az énekkar tagja volt, innen vette át Balikó Tamás színész státuszba.

Köles Ferenc kezdetben csak pécsi tanulmányai mellett játszott a Janus Egyetemi Színházban, ahol egyre több és komolyabb alakításban mutatkozott meg tehetsége. 2000-ben felfigyelt rá egy fesztiválon Balikó Tamás, és szerződést ajánlott neki. Köles Ferenc és Götz Attila így a színházi munka során sajátították el a szakma fortélyait, oly sikeresen, hogy azóta számos elismeréssel gazdagodtak. Köles díjai közül a Jászai-, Szendrő József- és Básti Lajos-díj csak néhány példa, nemrég a „A kis hatalmasok” című kisfilmben nyújtott alakításáért a római Rome Prisma Independent Film Awards legjobb férfi főszereplő díjat kapta.

Götz Attila idén a Balikó Tamás Nívódíj legújabb kitüntetettje lett, 2023-ban a Bama.hu szavazásán Az Év Színésze Baranya Vármegyében díjat is elnyerte.

Mellettük Stenczer Béla, Gombó Viola Lotti, Stubendek Katalin, Vlasits Barbara és Füsti Molnár Éva erősítik a szereplőgárdát.