Ugrás a tartalomra

JEGYVÁSÁRLÁS online

Pécsi Nemzeti Színház logó

További hírek

MAGYAR TEÁTRUM SZÍNHÁZSZAKMAI DÍJ 2024

NÉMETH László kellékes, tárvezető a Fővárosi Nagycirkuszban vehette át a díjat.  

Fergeteges káosz, garantált kacagás a Pécsi Nemzeti Színházban

Mohay Réka írása a bama.hu oldalon.

Farkas Gyula világosító, tárvezető KULISSZA MŰSZAKI NÍVÓDÍJAS

Második alkalommal került átadásra a KULISSZA MŰSZAKI NÍVÓDÍJ.

Óriási, szűnni nem akaró taps fogadta Dorkát és Totót

Kiemelkedő érdeklődés mutatkozik a Pécsi Nemzeti Színházban látható, legújabb ifjúsági előadás iránt. 

A Pécsi Balett „Óz, a nagy varázsló” című mesebalettjének novemberi előadásaira ugyanis már a premier előtti napokban elkelt minden jegy. Az előadás könnyed, ugyanakkor színvonalas, vidám családi programot jelenthet a nézőknek.

Visítás, lábdobogás és szűnni nem akaró taps fogadta a Pécsi Balett „Óz, a nagy varázsló” teltházas házi bemutatóját. Bár ezen főként a társulatot közelebbről ismerő publikum szemléli az előadást, a szélesebb közönség kiemelt érdeklődését mutatja az is, hogy erre a hónapra az összes belépő elfogyott.

A produkcióval kapcsolatban Vincze Balázs, a Pécsi Balett művészeti vezetője, rendező-koreográfusa kiemelte, hogy a gyerekek közönsége a társulat számára ugyanolyan fontos, mint a felnőtteké. Szakmai szempontból ezért nem tesznek különbséget a két korosztály számára készült előadások között. Kiemelte továbbá, hogy a Pécsi Balett minden új produkcióban ugyanolyan alkotói szenvedéllyel dolgozik, és különösen nagy kihívásnak tartja, hogy elvarázsolják a gyerekeket. 

Azt is hangsúlyozta, hogy a Pécsi Nemzeti Színház kamaraszínpadán bemutatott mesebalett produkciók esetén arra törekszenek, hogy minőségében és színvonalban teljes mértékben megfeleljenek a nagyszínpadi előadásoknak. Céljuk, hogy a produkció látványvilága, tánctechnikája, érthető történetvezetése, valamint bája és humora mind hozzájáruljanak a minőségi színházi élményhez. E törekvéseket, úgy tűnik, sikerül is megvalósítani az Óz, a nagy varázsló esetében. 

Külön elismerést érdemelnek Szabó Márton és Kócsy Mónika koreográfusok, akik a kifinomult tánctechnikát, a klasszikus balett mozdulatvilágát, szépségét kreativitással, ötletességgel és dinamikus, modern értelmezéssel ötvözték. Szintén említésre méltó a változatos, szórakoztató, és a jelenetek hangulatához illeszkedő klasszikus zenei montázs, amelyet a mozgás kíséreteként választottak az alkotók: az előadás így igazán minőségi zenei élményt is kínál.

A táncosok igazán kiélhették karakterformálási tehetségüket: az egyes szereplők személyiségjegyeit mindannyian érzékletesen fejezik ki mozdulataikkal. Legemlékezetesebb alakítást nyújtja a Madárijesztő szerepében José Blasco Pastor, a jó boszorkányként Szécsi Theodóra és a rossz boszorkaként Karin Iwata, aki már nem először bizonyítja be, hogy a légies, törékeny alakjához sok szempontból passzoló érzékeny, lírai karakterek mellett kiválóan megállja helyét a sötétebb árnyalatokat felvillantó szerepekben is. 

Jóváhagyta ifjú közönsége az Óz, a nagy varázsló mesebalettet

Az előadás igazi családi program, ahol a nézőket színes és hangulatos látványvilág várja, a díszletek és jelmezek kreatívan ragadják meg a történet lényegét. Erdős Júlia Luca díszlettervező és Fekete Katalin jelmeztervező visszatérő alkotók a Pécsi Nemzeti Színház előadásaiban, s ezúttal sem okoztak csalódást.

A házi bemutatóra érkező közönség soraiban jócskán érkeztek gyerekek, köztük egészen fiatalok is: a mesés látvány- és dallamvilág, úgy tűnik, elnyerte jóváhagyásukat, sokuk letaglózott csendben figyelte az eseményeket, mások izgatott suttogással kommentálták szüleiknek a látottakat, de unatkozó, feszengő ifjú nézőt nemigen találtunk. 

forrás: Mohay Réka / bama.hu