Ugrás a tartalomra

JEGYVÁSÁRLÁS online

Pécsi Nemzeti Színház logó

További hírek

MAGYAR TEÁTRUM SZÍNHÁZSZAKMAI DÍJ 2024

NÉMETH László kellékes, tárvezető a Fővárosi Nagycirkuszban vehette át a díjat.  

Fergeteges káosz, garantált kacagás a Pécsi Nemzeti Színházban

Mohay Réka írása a bama.hu oldalon.

Farkas Gyula világosító, tárvezető KULISSZA MŰSZAKI NÍVÓDÍJAS

Második alkalommal került átadásra a KULISSZA MŰSZAKI NÍVÓDÍJ.

Tóth Zoltán drámapedagógus kollégánk díja

Ki viszi át a Szerelmet díjban részesült társulatunk tagja, az Ö.K.Ö.R. előadások rendezője. Szeretettel gratulálunk!

Közös évzáró díjátadó gálát tartott a hazai színház- és pódiumművészet, valamint a drámapedagógia alapjait gondozó négy országos szakmai szervezet, a Magyar Szín-Játékos Szövetség, a Magyar Drámapedagógiai Társaság, a Magyar Versmondók Egyesülete és az Országos Diákszínjátszó Egyesület. A kétórás gálán neves szakembereket, társulatokat és előadásokat díjaztak.

Magyar Drámapedagógiai Társaság nevében, amely a drámapedagógia, a gyermekszínjátszás és a színházi nevelés ügyét gondozó közhasznú szervezetként segíti a szakterületeken dolgozó alkotók tevékenységét, Kaposi László elnök adta át a Mezei Éva-díjat. A kiváló rendezőről, a drámapedagógia és a színházi nevelés területén is úttörő munkát végző jelentős alkotóról elnevezett kitüntetést 2022-ben Lipták Ildikó színész-drámatanár, 2021-ben az Év Gyermekkönyve címet elnyerő író ésTakács Gábor drámapedagógus, színházi nevelési szakember vehette át.

Az idén 30 éves Magyar Versmondók Egyesülete, amely ifjúsági, művészeti, közművelődési, oktatási-pedagógiai és szakmai érdekképviseleti feladatokat is ellát, két szakembernek ítélte oda a több mint két évtizede megalapított Ki viszi át a Szerelmet díjatLedőné Dolmány Mária tanár, drámapedagógus, az MDT korábbi elnöke és Alapi Tóth Zoltán rendező, az Apolló Kulturális Egyesület és az ODE elnöke a színház, a versmondó előadóművészet pedagógiai és társadalmi szerepének, súlyának növeléséért és segítéséért, a Magyar Versmondók Egyesülete verspedagógiai oktatási programjának kidolgozásáért és gyakorlati megvalósításáért érdemelte ki a rangos díjat. A Nagy László-vers címét idéző kitüntetéssel, a közel harmincezer fős holdudvarral rendelkező művészeti, közművelődési, oktatási és érdekképviseleti szervezet minden évben díjazza azokat a hivatásos művészeket, közművelődési szakembereket, versmondókat és versrendezőket, akik tevékenységükkel jelentősen hozzájárulnak a költészet művészeti-kulturális, közoktatási és társadalmi szerepének növeléséhez, a vers emberközelibbé tételéhez, a líra és a versmondás pedagógiai célú gyakorlati alkalmazásához. A díjakat Lutter Imre versművész, elnök, valamint Turczi István költő és Wiegmann Alfréd rendező, az egyesület alelnökei adták át, akik Nagy László költőről és a díjat létrehozó Kiss László rendezőről, az egyesület alapító elnökéről is megemlékeztek, s közben a kitüntetetteket is méltatták.

Magyar Szín-Játékos Szövetség, amely jelenleg a legfontosabb, az egész magyar nyelvű színjátszó szcénát átfogó civil szervezet, Solténszky Tibor-nívódíjban részesítette a Pécsi Művészeti Gimnázium Gomoly című előadását Ákli Krisztián rendezésébenvalamint 
Nagy András László-nívódíjat adott A walesi bárdok című előadás rendezőjének, Gál Zoltánnak. A kitüntetéseket a szövetség elnöke, Regős János rendező adta át, laudációk keretében.

Az Országos Diákszínjátszó Egyesület, amelynek elsődleges célja a diákszínjátszó mozgalom országos szintű működtetése, Bácskai Mihály-díjat adott a hazai diákszínjátszás nemzedékeken átívelő, otthont teremtő tevékenységéért a Parádfürdői Színjátszó Tábor szervezőinek. A Bácskai Mihály-díjat olyan szervezetek, műhelyek és egyesületek kaphatják, akik, vagy amelyek az elmúlt években, évtizedekben sokat tettek a magyarországi diákszínjátszásért, színházközeli teret nyitva a felnövekvő generációk számára. Solténszky Tibor-díjban részesült a hazai diákszínjátszás területén végzett kiemelkedő diákszínjátszó-rendezői és csoportvezetői tevékenységéért Zuti Krisztián, a budapesti Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium művészeti igazgatóhelyettese, drámatanár. A Solténszky Tibor-díjat olyan szakembereknek ítélik oda, akik munkásságukkal a drámapedagógia és a diákszínjátszás területén is jeleskednek. A díjakat Fekete Anikó és Tóth Zoltán, a Diákszínjátszó Egyesület választmányának tagjai adták át.

A gálaestet Huzella Péter Kossuth-díjas zeneszerző, előadóművész, a Magyar Versmondók Egyesülete örökös tagjának zenei játéka színesítette, a díjazottakat szerény fogadással ünnepelték.