Ugrás a tartalomra

JEGYVÁSÁRLÁS online

Pécsi Nemzeti Színház logó
A sivatag hercege című előadás kiemelt képe a Pécsi Nemzeti Színházból
zenés kalandjáték két részben

A sivatag hercege

Kamaraszínház

Ashil, ifjú hős Wunderlich József
Ashil, gyermek Boros Mihály
Ashil, gyermek Papp László Györk
Ashil, az öreg avagy Dzsamal, tevehajcsár Pilinczes József
Shamila, kisleány Nyilas Emese
Shamila, kisleány Goldmann Fanni
Maramba, sötét varázsló Ottlik Ádám
Bayda, a Szelence Őre Czéh Dániel
Kászim, sajtkereskedő Tóth András Ernő
Ashrafa, sajtkészítő asszony, Kászim anyja Unger Pálma
Szimurg, Halkirály Széll Horváth Lajos
Bab el-Ali, rablóvezér Rajnai Attila
Druh al-Bazur Vlasits Barbara
Utcagyerek Nagy Bence
Utcagyerek Steenhuis Raul
Utcagyerek Rónai Bálint
Utcagyerek Rajnai Máté
Írta:
Galuska László Pál
Zene:
Csernák Samu
Rendező:
Szabó Attila

Bemutató: 2013.01.11.


Az előadás időtartama: kb. 1 óra 30 perc
 

A sivatag hercege a FACEBOOK-on ITT...
 

A Pécsi Nemzeti Színház és a Jelenkor Irodalmi és Művészeti Folyóirat közös szervezésében idén meghirdetett Lázár Ervin családi mesedarab pályázatának díjazott műve.

 

„Beszélik, és csak a hatalmas Allah a megmondhatója, igaz-e, hogy egy távoli vidéken, messze-messze földön, a tenger partján volt egyszer egy gyönyörű, dús és pompás birodalom. Oly hatalmas volt, mint a képzelet, és oly gazdag, mint a leggyönyörűbb álom. De egy napon eljött a kegyetlen sivatag és mindent magába temetett. Homok, homok, homok nyelte el a földeket, a kerteket, a patakokat és a tavakat, közöny és üresség lett úrrá az emberek lelkén. Ám született egy kisfiú, aki tiszta és érintetlen maradt. Felnőtt egy ifjú hős, aki elég erős, és bátor ahhoz, hogy megküzdjön a sötét varázslatokkal. És akadt egy bölcs öregember is, aki mindenben segíti őket. A Sivatag Hercege útnak indul, hogy megtalálja a Kalifák Kardját és beteljesítse vele a világ sorsát...

Izgalmas vállalkozás mesedrámát írni. Mesejátékkal indul a magyar drámatörténet egyik legszebb korszaka: nem sokkal a Bánk bán után születik meg máig friss és élő darabunk, Vörösmarty Mihály Csongor és Tündéje. A mesedráma minden korosztályt megszólít, mert a mítoszokból táplálkozik, ahogy a mese is. A Fönt, a Lent, a Közép világában játszódik, azokon a tereken, ahol az emberi lélek is otthonosabb, szabadabb. És olyan világrendet tár elénk, amelyben döntéseink, tetteink hatással vannak az egész mindenség működésére.”

Galuska László

 

Galuska László a Kecskeméti Főiskola Tanítóképző Karán gyermekirodalmat, drámatörténetet és dramaturgiaelméletet tanít. Eddig hét előadott színpadi játékot írt diákszínpadok és bábszínházak számára.

„Ez a történet messze repít el minket. Messze az időben, messze a térben. Ott járunk, ahol »valaha paradicsomi kert virágzott, s még nem ismerték az ínséget az emberek. De most már mindent beborít a végeláthatatlan, a kegyetlen, felejtésre bíró homok.« Ott járunk a perzsa mesék szívet-testet megborzongató világában, szembenézve az álmokat idéző óriási sivataggal. S a homok, amivel a természet, az ember nehezen boldogul, a mesék számára termékeny talaj. Galuska László drámája ebből a talajból megformázott, hol viharos, hol illékonyan könnyed mese. Beszél szerelemről, barátságról, beszél a gonosz legyőzéséről, a felnövő férfi világjobbító erejéről – olyan dolgokról, amit újra és újra mesélni kell gyerekeknek egy felnőtt bölcsességével, felnőtteknek egy gyermek akaratával. Előadásunkat 6 éves kortól ajánljuk.”

Szabó Attila

 

Közreműködik: Tandi Zsófia, Stefanik Kata

Zenészek: Horváth Zsombor, Végh Andor, Gyorgyevics Márk, Krommer Balázs, Horváth Márton, Vízvári Zoltán
Baksa Péter, Pilári Áron
 

Dramaturg:
Keszthelyi Kinga
Dramaturg:
Szabó Attila
Díszlet- és jelmeztervező:
Tresz Zsuzsa
Bábkivitelezés:
Szabó Tamás
Koreográfus:
Széll Horváth Lajos
Visual effect:
Kontraposzt Műhely
Rendezőasszisztens:
Kiss Hédi
Rendezőasszisztens:
Czéh Dániel
Súgó:
Budai Ilona
Ügyelő:
Krajcsovics Csaba
Ügyelő:
Rajnai Attila